Смарт-квартири для переселенців: 19 родин святкують новосілля на Київщині
Podrobnosti.ua пишуть про наш Центр соціалізації для ВПО у селі Михайлівка-Рубежівка:
Смарт-квартири для переселенців. 19 родин святкують новосілля на Київщині. Відремонтувати будинок і надати житло людям із районів, де точаться бойові дії допомогла Польща. Як обживаються сім’ї на новому місці – бачила Валерія Глущенко.
У кімнаті є все необхідне, щоби родина вже зараз могла переїхати й жити – розповідає Валерій. Він родом із Лисичанська.
Валерій Галюк, переселенець з Луганської області:
«Все було: робота, машина, будинок. Почав гараж будувати. Не встиг дах добудувати і почалась війна».
Певний час Валерій із трьома дітьми та дружиною жив у Польщі, згодом перебралися на Захід України. Нині осіли в містечку Ірпінь на Київщині. Батьки знайшли роботу, стали винаймати однокімнатне помешкання. А згодом переселенцям держава запропонувала двокімнатну квартиру у недавно відновленому будинку.
Ольга Ярошенко, представниця благодійної організації:
«Це був гуртожиток на 50 людей з одним санвузлом на поверсі. В жахливому стані та з проблемами з фундаментом. Але це цегляна будівля і ми оцінили потенціал і розробили проєкт на 19 смарт квартир. Тож тепер це не гуртожиток, а житло повноцінне. Квартири невеликі 35-36 Кв метрів. З окремим санвузлом, також ми зробили кухні».
Представники благодійного фонду, що взявся реконструювати приміщення, та посадовці зазначають – не всі квартири ще облаштовані меблями. Але роботи тривають.
Олександр Маркушин, міський голова Ірпеня:
«Ірпінська міська рада виділила кошти на проведення електрики – це 300 тисяч гривень і 400 тисяч долучились до газофікації. Плюс КП “ІрпіньВодоканал” проводили роботи з водопостачанням та водовідведенням своїми силами. Це приблизно також 200 тисяч грн».
Після перемоги, коли переселенцям уже не знадобиться тимчасове житло, ця будівля не простоюватиме пусткою – наголошують посадовці та благодійники. Тут зможуть жити родини освітян, комунальників чи лікарів. Ті, в кого немає власного помешкання.