Eng
Головна / Новини /

Українці подали понад 200 000 заявок на відшкодування зруйнованого житла

photo
Всього зафіксовано 14 млн кв. м зруйнованого житла. Пошкоджено, за оцінками Київської школи економіки, 35 млн. кв. м житла.

Понад 200 000 заявок від постраждалих отримали через додаток Дія. Всього зафіксовано 14 млн кв. м зруйнованого житла. Пошкоджено, за оцінками Київської школи економіки, 35 млн. кв. м житла. Такі дані навела під час конференції ініціативи “ЖИТЛО для ВПО” “План Маршалла: економіка та урбаністика” депутатка ВР, голова партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.

За її даними, найбільше постраждали Донецька, Харківська і Київська області.

Загалом зараз 498 тисяч українців стоять в різних чергах на отримання житла. Близько 50 000 – військові. “Ми сьогодні приділяємо цим людям надзвичайну увагу, – закцентувала Олена Шуляк, – адже самі від них залежить наше майбутнє”.

350 000 сімей живуть в гуртожитках та комунальних квартирах. Також зафіксовано, що порядку 700 000 сімей орендують житло. І ця цифра занижена, адже ринок оренди залишається в “тіні”.

Політика відновлення міст загалом та відбудови житла, за словами Олени Шуляк, має врахувати як попередньо не вирішені проблеми, так і нові виклики.

Необхідно також в цьому питання врахувати необхідність укриттів і бомбосховищ, забезпечити енергоефективність як нових так і існуючих будівель (адже енергоефективність – це частина енергетичної безпеки. Україна більше ніж втричі сьогодні витрачає енергоносіїв на побутові потреби на 1 кв.м, ніж країни ЄС).

Останні

05.07 | Новини REBUILD UKRAINE Forum в Варшаві 4 липня у Варшаві відбувся перший захід, організований благодійним фондом "Житло для ВПО" спільно з партнерами 24.06 | Новини Меморандум про співпрацю з Ірпінською міською радою 23 червня благодійна організація «Благодійни фонд «Житло для ВПО» підписала Меморандум про співпрацю з Ірпінською міською радою 07.06 | Новини Українці подали понад 200 000 заявок на відшкодування зруйнованого житла Всього зафіксовано 14 млн кв. м зруйнованого житла. Пошкоджено, за оцінками Київської школи економіки, 35 млн. кв. м житла. 06.06 | Новини Ще один проект фонду у Хмельницький області Минулого тижня відбулося підписання Меморандуму про співпрацю з Деражнянською міською територіальною громадою. 28.05 | Новини Перші Загальні Збори БО «БФ «Житло для ВПО» 26 травня, відбулися перші Загальні збори фонду. 03.05.2022 | Новини Уряд спростив порядок оновлення будівельних норм на час дії воєнного стану Уряд ухвалив рішення, яке дозволить в умовах воєнного стану оперативно розробляти будівельні норми та вносити зміни до них.